Mobilne Centrum Edukacyjne Akademii w Krakowie

Mobilne Centrum Edukacyjne Akademii w Krakowie

Podczas minionego weekendu, Mobilne Centrum Edukacyjne Akademii GOPR wspierane przez Mercedes-Benz Vans, tym razem odwiedziło Kraków.

W ramach imprezy organizowanej w Parku Lotników Polskich z okazji otwarcia Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców, ratownicy górscy prowadzili warsztaty w zakresie udzielania I pomocy, jak również przestrzegali o zagrożeniach, jakie można spotkać w górach wraz z nadchodzącym wiosenno — letnim sezonem.

Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestniczących w pikniku osób. Szczególną rolę odegrały multimedialne fantomy, przekazane na ręce Fundacji GOPR przez firmę Projekt AED. Ich możliwości techniczne umożliwiają pełną analizę wykonywanego na fantomie ćwiczenia w postaci danych (w tym m.in. efektywność resuscytacji krążeniowo — oddechowej, głębokość i tępo uciśnięć itd.), które przekazywane są w czytelny sposób do specjalnej aplikacji wgranej na tablecie. Chętnych do sprawdzenia się było wielu…

Dziękujemy również firmie GP Batteries, która wyposażyła Mobilne Centrum Edukacyjne Akademii GOPR w świetnej jakości baterie, umożliwiając stałe wykorzystanie sprzętu edukacyjnego (fantomy multimedialne, defibrylatory szkoleniowe) w sposób stabilny i efektywny.

PARTNER TECHNOLOGICZNY