Fundacja GOPR jest organizacją pożytku publicznego i w tym roku, po raz kolejny, możesz pomóc przez przekazanie 1% podatku.

Celem działalności Fundacji jest wspieranie ratownictwa górskiego w Polsce i dbanie o bezpieczeństwo w górach.  Jeżeli doceniasz potrzebę i wartość takich działań pamiętaj o tym przy rozliczeniu podatkowym -wpisz numer KRS 0000607021. Każda, nawet najmniejsza kwota,  realnie wspiera naszą działalność statutową, czyli:

• wszechstronny rozwój ratownictwa górskiego w Polsce
  • podnoszenie jakości i skuteczności działań GOPR przez badania naukowe i rozwój technologii
  • budowanie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa w górach
  • szkolenie ratowników górskich
  • profilaktyka wypadków w górach i na terenach narciarskich
  • ochrona środowiska górskiego
  • działalność charytatywna

Możesz skierować swoją pomoc do konkretnej Grupy Regionalnej. Jeżeli chcesz aby 1% trafił do Grupy GOPR, która działa w rejonie Twojego zamieszkania lub częstych wypadów górskich, jako cel szczegółowy podaj nazwę jednej z nich:

• Grupa Beskidzka
  • Grupa Bieszczadzka
  • Grupa Jurajska
  • Grupa  Karkonoska
  • Grupa Krynicka
  • Grupa Podhalańska
  • Grupa Sudecka

Możesz pomóc ratować https://www.youtube.com/watch?v=4jy0mS-Pw78 – film zrealizowany dzięki uprzejmości Hi Stories i BeDigital.