Po raz pierwszy w historii, ramię w ramię Ratownicy GOPR działając pod egidą Fundacji oraz osoby niepełnosprawne wyruszyli w góry na wspólną wyprawę! W minionym tygodniu weszli na Biskupią Kopę, Kłodzką Góra, Orlicę, Kowadło, Rudawiec, Śnieżnik, Jagodną,  Szczeliniec Wielki oraz Wielką Sowę.

A to dopiero początek…

W ramach projektu “28 marzeń — niepełnosprawni w drodze na szczyt” 16 śmiałków, czyli 9 osób niepełnosprawnych oraz 7 opiekunów, przez kolejne 12 miesięcy zdobywać będzie szczyty w Sudetach, Beskidach, Karpatach i Górach Świętokrzyskich —  by zdobyć finalnie koronę Gór Polski!

W trudach wędrówki oraz o ich bezpieczeństwo w pierwszym etapie wyzwania dbali ratownicy Grupy Wałbrzysko — Kłodzkiej GOPR, w ramach nawiązanego przez Fundację GOPR Partnerstwa w projekcie.

Szczególne wyrazy uznania należą się m.in. naszemu koledze — Łukaszowi Żukowskiemu (koordynator I etapu), który każdego dnia towarzyszył naszym dzielnym Przyjaciołom. Zapytany — “Jak było?” odpowiedział : “Podziwiam i chylę czoła młodzieży która pomimo niepełnosprawności umysłowej i ruchowej walczyła ze swoimi słabościami, upałem i stromym podejściem, dzień po dniu wkładając ogromy wysiłek w osiągnięcie celu. Szacunek należy się przede wszystkim ich opiekunom, za inicjatywę oraz za niezwykle trudną codzienną pracę jaką wykonują”.

Wyprawa to spełnienie kolejnych marzeń o zdobyciu szczytów, ale przede wszystkim jednak dowód, że ludzie z niepełnosprawnościami chcą i mogą żyć na równych prawach ze światem zdrowych. Jesteśmy dumni że wspólnie z SALEWA możemy być częścią tak wspaniałej inicjatywy.

Fotogaleria: