Wiedzę o bezpieczeństwie w górach należy propagować od najmłodszych lat, dlatego nasza najnowsza kampania edukacyjna skierowana jest do dzieci. Chcemy uświadamiać młodym turystom jak ważne jest właściwe przygotowanie do górskiej wycieczki, co powinny zrobić w sytuacji zagrożenia i jak zachować się kiedy zdarzy się wypadek. W tym celu powstała seria filmów o bezpieczeństwie w górach według pomysłu i scenariusza ratowniczek Grupy Beskidzkiej GOPR – Kasi Tyszeckiej i Marty Skórzak. Nagrania zrealizowaliśmy w czerwcu 2021 razem z niezastąpionym zespołem HiStories i dzięki wsparciu finansowemu firmy Brubeck. W filmikach zagrali ratownicy Grupy Beskidzkiej i Sudeckiej GOPR oraz ich rodziny.

11.09.2021 w Światowy Dzień Pierwszej Pomocy opublikowaliśmy pierwszy odcinek, który pokazuje jak ważne jest podjęcie pierwszych czynności ratunkowych na miejscu zdarzenia. Rodzinna wycieczka, na której jeden z jej uczestników źle się poczuł. Każdy z nas może być świadkiem podobnej sytuacji nie tylko na górskim szlaku. Nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że oni też mogą udzielić pierwszej pomocy i wezwać ratowników GOPR.

Filmik możecie obejrzeć tutaj

Kolejny odcinek udostępnimy w najbliższym tygodniu, więc zapraszamy do śledzenia kampanii i oglądania najlepiej całą rodziną.

Partnerami kampanii są:  PZU, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Szczyrk Mountain Resort