Opublikowaniem dwóch ostatnich odcinków zakończyliśmy pierwszą odsłonę kampanii edukacyjnej dla dzieci „Bezpieczeństwo w górach”, którą zrealizowaliśmy dzięki wsparciu firmy Brubeck i HiStories. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tych ostatnich spotów koniecznie zajrzyjcie w linki zamieszczone poniżej, a dowiecie się co zrobić w trudnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w górach.

Górska turystyka rowerowa rozwija się bardzo dynamicznie we wszystkich rejonach górskich Polski.  Świadczy o tym nie tylko ruch na szlakach i ścieżkach rowerowych, ale przede wszystkim liczba wypadków, w których niemal codziennie w sezonie udzielamy pomocy poszkodowanym rowerzystom.

Co zrobić w razie wypadku na trasie rowerowej? Dzieciaki spieszą z odpowiedzią: wezwij pomoc (dzięki aplikacji Ratunek od razu otrzymamy twoją dokładną lokalizację) i zanim przyjadą ratownicy GOPR, zaopiekuj się poszkodowanym. Tylko tyle i aż tyle!

Odcinek 4 – oglądam!

A czy wiesz co zrobić kiedy zgubisz się w górach?

Zainstaluj w telefonie aplikację Ratunek – najlepiej jeszcze przed wyjściem na wycieczkę.  Dzięki niej szybko połączysz się z ratownikiem dyżurnym, który widzi twoje położenie w terenie z dokładnością do kilku metrów. To bardzo ważne z punktu widzenia organizacji pomocy. W aplikacji znajduje się też książeczka medyczna, gdzie możesz umieścić najważniejsze informacje o aktualnym stanie zdrowia i kontakcie do bliskich – może okazać się to dla nas bardzo pomocne w sytuacji zagrożenia.

Odcinek 5 – oglądam!

Zdjęcia z planu udostępniamy dzięki HiStories.