Już od 5 lat Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe współpracuje z firmą Maxi Zoo Polska  w ramach akcji społecznej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”

Akcja jest autorskim pomysłem Maxi Zoo w której poprzez zakup bransoletek z symbolem psiej łapki  klienci mogą wspierać psy pełniące służbę w GOPR.

To właśnie dzięki klientom sklepów Maxi Zoo Polska psy ratownicze działające w Podkomisja Psów Ratowniczych GOPR  mogą się rozwijać i szkolić w celu pomocy ludziom zaginionym.

Środki przeznaczone dla GOPR przez Maxi Zoo Polska  wydajemy  przede wszystkim na specjalistyczne szkolenia psów, ich przewodników oraz na opiekę zdrowotną nad zwierzętami.

Przez te 4 lata udało nam się zbudować i wyposażyć specjalistyczne place treningowe, na których codziennie ćwiczymy z psami. Przepracowaliśmy tysiące godzin treningowych na szkoleniach z najlepszymi specjalistami w Polsce i na świecie. Otrzymane w ramach akcji środki są także przeznaczane na zakup specjalistycznego sprzętu. Zarówno tego do treningów jak i tego do realnych akcji poszukiwawczych. Dzięki temu zyskaliśmy obroże z lokalizatorami GPS, nadajniki, wyrzutnie piłek, detektory lawinowe, łopaty, obroże treningowe, kamizelki dla psów i odzież dla przewodników.

Co najważniejsze po 4 latach współpracy nie zwalniamy a akcja „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” wciąż trwa.

Zwiększenie poziomu wyszkolenia naszych psów dało nam dużo motywacji do dalszego rozwoju i energii do codziennej pracy. Rozpoczęliśmy współpracę z innymi służbami polskimi i międzynarodowymi, planujemy kolejne szkolenia, treningi, wydarzenia i wyjazdy. Wszystko po to, że w momencie kiedy zajdzie taka potrzeba nasze psy wykonają swoje zadanie na 100%.

Ostatnie 4 lata nie mogłyby się wydarzyć gdyby nie wsparcie klientów i pracowników sklepów Maxi Zoo Polska .

Dziękujemy, że jesteście z nami !!!💙

Akcja trwa jeszcze do końca roku. Bransoletki można zakupić w dowolnym sklepie Maxi Zoo lub przez sklep internetowy klikając tutaj.