W ostatnim czasie podjęliśmy współpracę ze sklepem górskim Skalnik.pl. Sklep ten nie tylko jest liderem sprzedaży sprzętu i odzieży outdoorowej, lecz także angażuje się w akcje propagujące bezpieczeństwo w górach. Skalnik.pl za pośrednictwem swojego bloga oraz kanału na YouTube dociera do szerokiego grona odbiorców z informacjami dotyczącymi właściwych zachowań w górach oraz zmniejszania ryzyka podczas uprawnia różnych aktywności w górach.

Troska o bezpieczeństwo w górach przejawia się także w bardzo wymiernych działaniach firmy. Współpraca GOPR i Skalnik.pl zaowocowała w połowie stycznia przekazaniem przez przedstawicieli sklepu 234 par raczków turystycznych na potrzeby GOPR. Raczki VI.6+, marki – której właścicielem jest Skalnik.pl – trafiły do wszystkich stacji GOPR w Polsce i będą służyć podczas akcji ratunkowych.

.

Raczki turystyczne poprawiają przyczepność na śliskich nawierzchniach i są rekomendowane przez GOPR do zimowych wędrówek w Beskidach i Sudetach. Zmniejszają ryzyko upadku i poślizgnięcia, a co za tym idzie także kontuzji. Raczki dla GOPR przekazane przez Sklep Górski Skalnik będą służyły do sprowadzania turystów podczas akcji w górach. W wielu przypadkach akcje GOPR to właśnie zapewnienie bezpiecznego zejścia z gór osobom, które przeceniły swoje siły i nie doceniły panujących warunków. Takie raczki to duża pomoc, pozwalająca na bezpieczniejsze sprowadzanie turystów w doliny.

Współpraca pomiędzy Skalnik.pl i Fundacją GOPR rozwija się zgodnie z planami. Sklep górski z Wrocławia był Partnerem Biwaku Zimowego na Śnieżniku, który odbył się w dniach 24-26.02.2023 r. To trzy dni pełne szkoleń i warsztatów z zimowego poruszania się w górach, a także bogaty program dodatkowy ze spotkaniami z podróżnikami  i koncertem. Dla twórców Skalnika tego typu akcje to dopełnienie działań biznesowych. Dość oczywiste z racji długoletnich związków z górami, turystyką i przewodnictwem górskim.

Cieszymy się, że współpraca pomiędzy Fundacją GOPR i Skalnik.pl rozwija się i staje mocniejsza. Nasze wspólne działania mogą wspierać ratowników i przynosić korzyść turystom odwiedzającym polskie góry.