Wędrówki górskie i inne formy aktywności uprawianych w górach od lat nie tracą popularności nawet w sezonie zimowym. Jednak wyjście w góry w po dużych opadach śniegu i przy silnym mrozie może być zarówno pełne uroku jak i bardzo niebezpieczne.  Dlatego Fundacja GOPR przygotowała szkolenia adresowane do zaawansowanych turystów górskich, którzy chcą rozwijać swoją pasję – wychodzić wyżej, na dłużej lub próbować czegoś nowego np. skituringu.

Szkolenia w ramach Akademii GOPR mają na celu przygotowanie do świadomego i bezpiecznego korzystania z uroków zimy w górach.

„Górska turystyka zimowa”

Szkolenie przeznaczone jest dla każdego miłośnika zimowych wypraw górskich i obejmuje najważniejsze zagadnienia i ćwiczenia praktyczne dotyczące poruszania się w terenie lawinowym.

Kiedy i gdzie?

04.-06.02.22 Beskidy, Hala Miziowa Zapisuję się!

11-13.02.22 Bieszczady, Bacówka PTTK pod Małą Rawką Zapisuję się!

25-27.02.22 Karkonosze, Samotnia/Strzecha Akademicka Zapisuję się!

„Szkolenie skiturowe dla początkujących”

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą zacząć przygodę z narciarstwem skiturowym. Wymagana jest podstawowa umiejętność jazdy na nartach i dość dobra ogólna kondycja fizyczna.

Kiedy i gdzie?

18.02-20.02.22 Beskidy, Hala Miziowa Zapisuję się!

25-27.02.22 Gorce, Schronisko Na Turbaczu Zapisuję się!

04-06.03.22 Gorce, Schronisko Na Turbaczu Zapisuję się!

11-13.03.22 Sudety, Schronisko Na Śnieżniku Zapisuję się!

18.03-20.03.22 Krynica, Bacówka PTTK Nad Wierchomlą Zapisuję się!

Wszystkie szkolenia w ramach Akademii GOPR są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów i ratowników GOPR  posiadających odpowiednie kompetencje oraz doświadczenie.

Zapraszamy serdecznie do zdobywania nowych umiejętności i górskiej wiedzy od specjalistów i życzymy przepięknej, udanej, aktywnej zimy w górach!