Chcielibyście sprawdzić się w zawodach biegowych, gdzie od kondycji ważniejsze są: orientacja w
terenie, planowanie i intuicja?
W biegu na orientację, bo o nim mowa, liczą się przede wszystkim: umiejętność czytania mapy, dobre
zaplanowanie trasy biegu oraz trochę sprytu i dobrej intuicji.
Oczywiście kondycja biegowa też się przyda, ale kto lepiej zaplanuje trasę, ten zdobędzie wszystkie
punkty szybciej i mniejszym wysiłkiem 😉
Jeśli chcecie spróbować biegania poza utartymi szlakami, to mamy dla Was świetną wiadomość:
Z okazji 70-lecia GOPR 18.09.22r. organizujemy w Beskidach pierwszy BIEG GÓRSKI GOPR!
Po raz pierwszy zawody na orientację, od lat organizowane wyłącznie dla ratowników, są dostępne
dla każdego!
To wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji z ratownikami GOPR, a także trening
przydatnych umiejętności orientacji w terenie.

ZAWODY GOPR NA ORIENTACJĘ polegają na przebyciu ok. 10km trasy zaplanowanej na podstawie otrzymanej mapy, tak aby odnaleźć w terenie wszystkie punkty kontrolne.

Trasę można przebyć w 2-osobowym zespole lub indywidualnie. Dozwolone jest korzystanie z kompasu, GPS, czy własnych map.

Brzmi zbyt poważnie? Nie martw się, przygotowaliśmy coś na rozgrzewkę! 🙂
RODZINNY BIEG NA ORIENTACJĘ to świetna okazja dla rodzin z dziećmi lub osób indywidualnych, chcących spróbować swoich sił w biegu na orientację.
Zawody na orientację mają formę zabawy. Jest kilka tras, w tym trasa odpowiednia dla najmłodszych, a wszystkie dzieci które wezmą udział w biegu otrzymają nagrodę.

Dodatkowo bezpłatne: zajęcia z pierwszej pomocy, szkolenie z orientacji w terenie, pokazy psów ratowniczych i sprzętu GOPR oraz ścianka wspinaczkowa.

Zapraszamy do zapisów!
Startując w biegu wspierasz Fundację GOPR!

Co? BIEG GÓRSKI GOPR

Kiedy? 18.09.2022, godz.: 9:00-12:00 (biegi rodzinne) / 13:00 (bieg główny)

Gdzie? Start: Kampus ATH w Bielsku-Bialej

Szczegóły i zapisy: https://akademia.gopr.pl/sklep