Zbigniew Matysiak to wieloletni, zasłużony ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który jako członek Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR, nade wszystko ukochał sobie psy ratownicze. Teraz on sam potrzebuje wsparcia i to natychmiastowego.

Wskutek przebytej choroby konieczna była amputacja lewej nogi aż do uda. W rezultacie, ten jeszcze nie tak dawno aktywny 56-latek, został więźniem we swoim własnym domu. Brak kończyny uniemożliwia mu wyjście z mieszkania. Aby Zbyszek mógł odzyskać mobilność a wraz z nią chęć do życia, niezbędny jest zakup kosztownej protezy. Niestety jego sytuacja materialna nie pozwala na taki wydatek, stąd niezbędne jest pozyskanie środków z innych źródeł.

— Poważna choroba to zawsze wielka tragedia dla człowieka, którego dotyka, jak i dla jego otoczenia. Sprawa naszego kolegi Zbyszka bardzo nas poruszyła, ponieważ wiemy, jak wiele zrobił na rzecz ratownictwa górskiego, szkoląc psy do poszukiwań osób zaginionych w górach. Jego praca i działania w tym kierunku były bezcenne, natomiast jego obecne potrzeby da się wycenić — to około 60 tys. zł, które pozwolą na zakup drogiej i specjalnie przystosowanej do potrzeb protezy. Dlatego też bez wahania Fundacja GOPR postanowiła pomóc zebrać potrzebne środki — mówi Marcin Kądziołka, prezes Fundacji GOPR.

Kilka dni temu Pan Zbyszek został przewieziony przez kolegów ratowników Grupy Krynickiej GOPR do Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych, gdzie przez cztery kolejne dni będzie wykonywana dla niego wstępna proteza. Dzięki niej stanie z wózka inwalidzkiego na własne nogi i będzie mógł przygotować się za kilka miesięcy do drugiej — już mocno dopasowanej do niego protezy na którą właśnie rozpoczynamy zbiórkę. Przed nim nowa szansa i nowa droga życia.

Każdy może przyczynić się do tego, aby suma została zebrana jak najszybciej. Podopieczni Pana Zbyszka, gdyby tylko mogli, z pewnością by to zrobili, jednak mimo tego, że wielką część swojego życia poświęcił czworonogom, teraz musi liczyć na pomoc ludzi. Nie zawiedźmy go!

Chcąc pomóc ZBYSZKOWI możesz wpłacić dowolną darowiznę

na konto Fundacji GOPR:

BNP Paribas  50 1750 0012 0000 0000 3337 6127

Wpisując w tytule przelewu: “Pomoc dla Zbyszka — Ratownika GOPR”

lub skorzystać z przelewu PayU na stronie

Fotogaleria: