W ostatni dzień maja odbył się pierwszy Dzień Dziecka z GOPR. Na terenie wszystkich siedmiu grup regionalnych GOPR odbyły się ratownicze festyny. Ratownicy, ich rodziny, znajomi i lokalni przedsiębiorcy zapewnili mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Były pokazy sprzętu ratowniczego, szkolenia z pierwszej pomocy i spotkania z czworonożnymi ratownikami. Nie zabrakło też wydarzeń edukacyjnych – gier terenowych na orientację, spacerów w góry z kwalifikowanymi przewodnikami, przyrodniczych spotkań z leśnikami oraz sprzątania szlaków. Na świeżym górskim powietrzu dzieci w różnym wieku bawiły się na zajęciach plastycznych, muzycznych, ruchowych i wielu innych.  Biorąc udział we wszystkich atrakcjach można było porządnie zgłodnieć, ale bez problemu dało się napełnić brzuchy miejscowymi smakołykami.

Całość była bardzo radosnym, rodzinnym i integrującym wydarzeniem, któremu przyświecał ważny cel. Wspólnie zbieraliśmy fundusze dla podopiecznych naszej Fundacji – dzieci ratowników, które zmagają się z poważnymi chorobami. Podczas całej akcji udało się zebrać ponad 12 tysięcy złotych. Ta kwota pozwoliła w całości sfinansować operację fibrotomii u 10-letniego Kuby, który jest synem jednego z ratowników zawodowych Grupy Beskidzkiej. Kuba choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Jest to ważna specjalistyczna operacja, ale niestety nierefundowana. Wykonanie jej poprawi  napięcie mięśniowe chłopca i pozwoli wdrożyć kolejne etapy rehabilitacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Dzień Dziecka z GOPR. Tym, którzy przygotowali atrakcje dla najmłodszych oraz tym, którzy odwiedzili nas w górach i wrzucili do puszki nawet złotówkę.

W artykule wykorzystano zdjęcia pochodzące z profilów na portalu Facebook

Grupy Karkonoskiej GOPR

Grupy Beskidzkiej GOPR 

Grupy Sudeckiej GOPR